Camp Nou – stadion oraz muzeum FC Barcelona

Barcelona jest słynna z dwóch świątyń – Sagrada Familia i … świątyni futbolu – Camp Nou. To obiekt, na którym występuje najlepsza na Świecie (jak twierdzą niektórzy) drużyna klubowa. Camp Nou to największy czynny stadion piłkarski w Europie – jego oficjalna pojemność to obecnie dokłądnie 98787 widzów, ale rekord frekwencji pobity w 1986r. podczas meczu FC Barcelony z Juventusem Turyn jest znacznie wyższy i wynosi 120 tys. widzów.

Camp Nou powstał w latach 1954 -1957 i został oficjalnie otwarty 24 września 1957 roku – co ciekawe FC Barcelona rozegrałą wówczas swój pierwszy mecz na nowym stadionie z reprezentacją Warszawy! Wygrali Katalończycy 4:2.

Kompleks Camp Nou oprócz stadionu obejmuje także muzeum klubu oraz sklep klubowy. Praktycznie można zobaczyć obiekt na kilka sposobów:

  • podczas meczu: to zdecydowanie najciekawszy sposób na zobaczenie obiektu, oprócz samego stadionu można bowiem poczuć atmosferę wielkiego widowiska sportowego i zobaczyć największe gwiazdy futbolu – ceny biletów są bardzo zróżnicowane od kliku (dosłownie) euro za mecze początkowej fazy rozgrywek Pucharu Króla do ponad 100 euro za bilet na dobre miejsca na mecz Gran Derbi,
  • kupując bilet na Camp Nou Experience – to sposób na zorganizowane zwiedzanie Camp Nou, podczas którego możemy zobaczyć muzeum klubowego, gdzie zgromadzone są liczne puchary i pamiątki klubowe, szatnie i tunel, którym zawodnicy wychodzą na mecz – no i samą murawę i trybuny stadionu,
  • oglądając stadion i otaczające go miejsca z zewnątrz, możemy zobaczyć obiekt i pospacerować tuż obok stadionu oraz odwiedzić sklep z klubowymi pamiątkami.

 

Warto sprawdzić jaki mecz będzie odbywał się podczas naszego pobytu w Barcelonie i sprawdzić ile kosztują bilety – naprawdę oglądanie widowiska sportowego na Camp Nou różni się znacznie od „patrzenia w telewizor“.

!

Jeśli chcecie Państwo za niewielkie pieniądze zobaczyć mecz z udziałem Messiego i innych gwiazd Blau Grany to warto odwiedzić Barcelonę jesienią – rozpoczynają się wówczas rozgrywki o Puchar Króla i Barca rozgrywa mecze ze słabszymi przeciwnikami – bilety są tanie (nawet poniżej 10 EUR), można liczyć na wiele bramek, niestety emocji sportowych nie ma zbyt wiele – gdyż wynik jest łatwy do przewidzenia.

Godziny otwarcia:

Listopad – marzec: poniedziałki – soboty 10:00 – 18:30, niedziele i święta 10:00 – 14:30.
Kwiecień – czerwiec oraz wrzesień – październik: poniedziałki – soboty 9:30 – 19:00, niedziele i święta 9:30 – 14:30. Lipiec – sierpień: cały tydzień 9:00 – 19:30

Ceny biletów:

Muzeum FC Barcelona: dorośli: 23 EUR, dzieci 6-13 lat 17 EUR, dzieci do 5 lat bezpłatnie.

Dojazd:

Metro, linia L5, stacja Collblanc oraz linia L3, stacje Palau Reial oraz Les Corts.

Kontakt:

www.fcbarcelona.com
Tel. 00 34902 189 900
museu@fcbarcelona.cat

Rekomendowany czas pobytu:

1-4 godzin