CosmoCaixa (Muzeum Nauki)

CosmoCaixa to muzeum przyrody i nauki. Otwarte w 2005 roku jest jednym z największych (30 tys. m2) i najdroższych (kosztowało ok. 100 mln EUR!) obiektów tego typu w Europie. Przez wielu jest uważne za najlepsze muzeum w Barcelonie.

Jeśli zwiedzamy Barcelonę z dziećmi warto naprawdę poświęcić pół dnia na zwiedzenie tego muzeum. Muzeum jest na tyle duże, że znajdzie się coś ciekawego dla dzieci w praktycznie każdym wieku. Dorośli również nie będą się nudzić w muzeum – można znów poczuć się dzieckiem.

W CosmoCaixa znajdują się ekspozycje, na których możemy obserwować wiele zjawisk z dziedziny fizyki, przyrody. Większość są to stanowiska, na których zwiedzający mogą sami dokonywać eksperymentów.

Największą atrakcją CosmoCaixa jest zapewne las tropikalny. To olbrzymia szklarnia, w której odtworzone są warunki dżungli tropikalnej. Oprócz roślinności typowej dla lasu tropikalnego możemy obserwować tu również ptaki i ryby, które występują w dżungli amazońskiej.

Duże wrażenie robią również formacje skalne, które na przykładzie olbrzymich bloków skalnych tłumaczą zjawiska geologiczne takie jak formowanie się skał, wietrzenie, erozję czy powstawanie skał wulkanicznych.

CosmoCaixa to nie tylko znakomita zabawa i nauka dla dzieciaków – zapewne każdy rodzic (zwłaszcza tatuś) znajdzie tu wiele ciekawych eksperymentów i będzie w stanie lepiej odpowiadać na trudne pytania swoich pociech.

W ramach zajęć Toca Toca (dotknij) można po nadzorem przewodnika dotknąć różnych zwierząt i roślin, aby lepiej zrozumieć otaczającą nas przyrodę.

Oczywiście w tak olbrzymim obiekcie nie mogło zabraknąć restauracji – z tarasem widokowym oferującym piękny widok na Barcelonę.

!

Warto upewnić się przy wejściu, o której godzinie organizowane są pokazy w planetarium.

Godziny otwarcia:

Muzeum od wtorku do niedzieli od 10:00 do 20:00.
Poniedziałek nieczynne.

Ceny biletów:

  • dorośli 4 EUR,
  • dzieci do lat 16 wstęp wolny,

Dodatkowo płatne Planetarium i zajęcia Toca Toca (4 EUR/osoba).

Dojazd:

Metro – linia L7, stacja Avinguda Tibidabo i dalej 800 metrów pieszo lub 2 przystanki autobusem 196.

Kontakt:

obrasocial.lacaixa.es
Tel. 0034 932 126 050
cosmocaixe@laie.es

Rekomendowany czas pobytu:

3-5 godziny