Magiczna fontanna – Montjuic

Olbrzymia fontanna zbudowana w 1929r. z okazji wystawy światowej. W godzinach wieczornych można nacieszyć oczy i uszy pięknymi pokazami iluminacji i muzyką. Ta wielka fontanna (wydajność pomp to 2600 litrów wody na SEKUNDĘ) oferuje unikalne pokazy typu światło i dźwięk zsynchronizowane z wodą tryskającą z ponad setki dysz.

Pokazy trwają ok. 20 minut i cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Warto przyjść przed rozpoczęciem programu i zająć dobre miejsce.

Obecny kształt i funkcjonalność fontanna zawdzięcza renowacji dokonanej przed igrzyskami olimpijskimi, które odbyły się w Barcelonie w 1992r. Wówczas dodano nowoczesny system pozwalający na spektakularne pokazy z udziałem światła i muzyki.

!

Doskonałym miejscem na obserwowanie pokazów jest taras tuż przy Muzeum Narodowym Sztuki Katalońskiej (MNAC). Można więc połączyć zwiedzanie MNAC z sympatycznym wieczornym pokazem możliwości fontanny.

!

Fontanna działa tylko od czwartku do niedzieli. Od poniedziałku do środy wieczorne pokazy nie odbywają sie, dobrze mieć to na uwadze planując wyjazd.

Godziny otwarcia:

Pokazy odbywają się tylko od czwartku do niedzieli. Od 1 kwietnia do 30 września w godzinach od 21 do 23:30 (co pół godziny). Od 1 października do 31 marca w godzinach od 19 do 21:30 (co pół godziny).

Ceny biletów:

Atrakcja jest darmowa.

Dojazd:

Metro linie L1 oraz L3 stacja Placa Espanya.

Kontakt:

http://www.bcn.cat
Tel. 00 34 932 374 743

Rekomendowany czas pobytu:

0d 0,5 do 1 godz. (można obejrzeć kilka pokazów)