Park rozrywki Tibidabo

Park Tibidabo to jeden z najstarszych parków tego typu w Europie, powstał w latach 1900-1901 (pierwsze otwarcie). Tibidabo stanowi znakomite połączenie rozrywki dla całej rodziny z zapierającymi dech w  piersiach widokami (wzgórze wnosi się na 550 m.npm – przy dobrej pogodzie można zobaczyć Pireneje oraz Montserrat). Sam park rozrywki oferuje prawie 30 różnych atrakcji – od karuzel, zjeżdżalni, poprzez samochodziki i symulator lotu samolotem skończywszy na roller-coasterach. Jest również kino 4D oraz muzeum automatów, w którym można obejrzeć nawet stuletnie maszyny wykorzystywane właśnie w Tibidabo.

Główną atrakcją parku rozrywki jest Sky Walk – spacer po wzgórzu nad Barceloną ze wspaniałymi widokami i możliwością skorzystania z wybranych atrakcji parku rozrywki. Podczas Sky Walk można lot samolotem (karuzela z zapierającymi dech widokami) , wjechać na wieżę widokową, zwiedzić muzeum automatów czy skorzystać z trzech różnych atrakcji dla dzieci (karuzele i przejażdżki).

!

Podczas pobytu warto zwiedzić pozostałe atrakcje wzgórza Tibidabo – w szczególności Kościół Najświętszego Serca (wstęp bezpłatny, jedyna opłata to 2 EUR za wjazd na taras pod statuę Jezusa) oraz wjechać na wieżę telewizyjną Torre del Collserola, aby podziwać piękną panoramę Barcelony i okolic (bilety: dorośli 5 EUR, dzieci 4-14 lat 3 EUR).

!

Jazda specjalnym turystycznym tramwajem (Tramvia Blau) oraz kolejką linową jest najdroższą, ale jednocześnie najbardziej atrakcyjna formą dostania się do Parku Tibidabo, dlatego warto rozważyć ta opcje. Będziemy jechać niebieskim zabytkowym tramwajem z 1901 a później będziemy mogli podziwiać wspaniałe widoki z kolejki linowej. Już sama podróż do praku będzie dużą atrakcją.

Godziny otwarcia:

W zależności od miesiąca park jest otwarty od 12, a zamykany o 17,18,19,20,21,22 lub 23 – szczegóły na stronie internetowej. W sezonie wakacyjnym (lipiec, sierpień) park otwarty jest od środy do niedzieli, a poza sezonem najczęściej tylko w weekendy.

Ceny biletów:

Wybierając się do Tibidabo można wybrać jeden z dwóch rodzajów biletów. Tańszy bilet „Sky Walk” który uprawnia do skorzystania z wybranych 8 atrakcji parku (szczegóły na stronie parku) oraz spaceru po całym terenie parku oraz droższy bilet obejmujący wszystkie trakcje parku rozrywki (w tym te ze Sky Walk).

Bilet Sky Walk:
dorośli 12,70 EUR, dzieci 90-120 cm 7,80 EUR, dzieci poniżej 90 cm gratis, osoby pow. 60 lat 6,70 EUR.

Bilety do całego parku rozrywki:
Dorośli 28,50 EUR, dzieci 90-120 cm 10,30 EUR, dzieci poniżej 90 cm gratis, osoby powyżej 60 lat 10 EUR.

Dojazd:

Do parku rozrywki można dostać się na różne sposoby:

  • metrem linie L3 oraz L5 stacja Vall d`Hebron, a następnie specjalnym autobusem linia T2B (autobus darmowy jeśli mamy bilet wstępu do braku),
  • kolejką FGC L7 do Av. Tibidabo, potem specjalnym turystycznym tramwajem Travmia Blau (4,20 EUR), a następnie kolejką linową (4,10 EUR),
  • bezpośrednio z centrum autobusem z Placa Catalunya – lina T1B.

Kontakt:

www.tibidabo.cat
Tel. 0034 93 211 79 42
comercial@tibidabo.cat

Rekomendowany czas pobytu:

3-6 godzin
Na zwiedzanie parku trzeba przeznaczyć minimum pół dnia, jeśli chcemy zobaczyć również pozostałe atrakcje na wzgórzu Tibidabo oraz skorzystać ze wszystkich trakcji parku trzeba zarezerwować cały dzień.

Post a Reply