ZOO Barcelona

Barcelońskie zoo jest niezbyt dużym obiektem (13 hektarów) położonym praktycznie w centrum miasta, w parku Ciutadella, na wschód od La Rambla, kilkaset metrów od linii brzegowej Morza Śródziemnego. Ogród zoologiczny funkcjonuje w tym miejscu od 1892 roku. W zoo możemy zobaczyć ok. 4000 zwierząt reprezentujących ok. 400 gatunków zwierząt – w tym lwy, tygrysy, zebry, słonie, hipopotamy, żółwie, delfiny oraz wielkie, 6-metrowe smoki z Komodo.

Uwagę zwiedzających przyciągają szczególnie pokazy delfinów, które odbywają się z udziałem publiczności – w tym ochotników, którzy mogą pomagać opiekunom tych sympatycznych ssaków. Delfiny można również podglądać przez szybę poza godzinami pokazów, schodząc w dół obok basenu, w którym pływają.

Bliższy kontakt ze zwierzętami możliwy jest na tzw. farmie – można tam karmić oraz głaskać zwierzaczki.

Symbolem zoo jest Copito de Nieve – jedyny znany goryl-albinos, który zmarł w 2003r. – obecnie można obejrzeć poświęconą mu wystawę oraz oczywiście nabyć wiele pamiątek z nim związanych.
Na terenie parku Ciutadella można wypożyczyć łódkę (koszt 6-10 EUR w zależności od ilości osób), aby popływać po jeziorku.

Miłośnicy zwierząt mogą również zwiedzić Muzeum Zoologii i Geologii.

Zoo to nie tylko zwierzęta – możemy tu również skorzystać z placu zabaw z parkiem linowym, pojeździć na kucyku, skorzystać z kilku restauracji barów.

!

Ważne, aby sprawdzić, o której godzinie odbywają się pokazy delfinów, tak aby w odpowiednim czasie ustawić się w kolejce do miejsca pokazów.

Godziny otwarcia:

Od 10:00 do 17:30 (27 października – 23 marca) do 19:00 (24 marca -15 maja oraz 16 września do 26 października) do 20:00 (od 16 maja do 15 września)

Ceny biletów:

Dorośli 19,60 EUR, dzieci 3-12 lat 11,80 EUR, seniorzy pow. 65 lat 9,95 EUR.

Dojazd:

Metro – linia L4, stacja Ciutadella lub pociąg RENFE, stacja Estacio de Franca. Są dwa wejście do zoo od strony parku Ciutadella oraz od ulicy Carrer Wellington.

Kontakt:

www.zoobarcelona.cat
Tel. 00 34 90 245 7545
zoobarcelona@bsmsa.cat

Rekomendowany czas pobytu:

W zależności od upodobań dzieci i ilości czasu możemy poświęcić na zwiedzanie zoo od 2 godzin do nawet 6 godzin jeśli chcecie Państwo dokładnie obejrzeć wszystkie zwierzaczki i skorzystać z pozostałych atrakcji zoo.

Post a Reply